Pazartesi, Şubat 26, 2024

Danimarka-Norveç arası feribot seferlerine fırtına engeli

En Çok Okunanlar

Danimarka’da şiddetli fırtına Hirtshals’tan Norveç’e sefer yapan feribot seferlerini olumsuz etkiledi.

Danimarka ile Norveç arasında deniz yolu ile yolcu taşımacığı yapan ColorLine ve FjordLine şirketleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle seferlerini ertelemek ya da iptal etmek zorunda kaldı.

Feribot yolculuğu yapmak isteyen vatandaşlar, ertelemelerle ve sefer iptalleri ile karşılaşırken, yıllardır feribot seferi yapan kaptanlar daha önce böyle bir fırtınayla karşı karşıya kalmadıkları yönünde görüşlerini paylaştı.

Seferlerde sıklıkla meydana gelen ertelemeler ve iptaller ile ilgili Danimarka devlet yayın organı DR’e açıklamalarda bulunan Fjord Line CEO’su Brian Thorsted Hansen, şunları söyledi:

“Norveç’e kayak tatili için gitmek isteyen vatandaşlar, uzun süredir tatillerini sabırsızlıkla bekliyorlar. Seferin iptal edildiğini, ertelendiğini öğrendiklerinde hayal kırıklığına uğruyorlar.

Yıllardan beri firmamızda bizimle birlikte çalışan tecrübeli kaptanlarımız var. Daha önce hiç böyle bir şey yaşamadıklarını söylüyorlar.

Açık denizdeyken dalgalarla başa çıkabilirsiniz ancak limana giriş çıkışlarda kuvvetli fırtına manevra yapmayı zorlaştırıyor.

Feribotların limana tam güçle giriş yapabilmeleri için yeni bir pist yapılıyor. Tamamlanmasını sabırsızlıkla bekliyoruz.

Yeni pist tamamlandığında gelecekteki sefer iptalleri ve ertelemeler en aza inecek.”

Hirtshals Limanı’nda yürütülen iskele genişletme çalışmalarının 2027 yılında tamamlanması planlanıyor.

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber