Pazar, Şubat 25, 2024

Danimarka’da narkotik köpeği okuldaki öğrenci partilerini denetliyor

En Çok Okunanlar

Danimarka’da eğitim veren Sorö Akademi Okulu, öğrencileri uyuşturucu kullanımından uzaklaştırmak amacıyla yeni bir uygulama başlattı.

Okulda narkotik köpeği öğrencilerde uyuşturucu araması yapmaya başladı.

Narkotik köpeği ilk görevine yılın ilk öğrenci partisinde başlarken, okul yönetimi köpeğin uyuşturucu aramasında başarılı olduğunu ifade etti.

Okulda düzenlenen partilere uyuşturucu madde girmemesi için böyle bir uygulama başlattıklarını belirten Sorö Akademi Okulu Müdürü Kristian Jacobsen, narkotik köpek uygulamasına devam edeceklerini açıkladı.

“Bu uygulamanın caydırıcı etkisi olacak”

Narkotik köpeğinin gece boyunca denetim yaptığını söyleyen Jacobsen şunları kaydetti:

“Öğrencilerimiz uygulamadan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Aileler de öğrencilerin güvenliği için uygulamanın doğru olduğunu söylediler.

Dolayısıyla biz de narkotik köpeği uygulamasına devam edeceğiz. Uygulamanın caydırıcı etkisi olacağına da inanıyoruz. Parti başlamadan önce narkotik köpeği her şeyi kokladı.

Gece boyunca yalnızca bir şişe içerisinde uyuşturucu madde olabileceğinden şüphelendi. Şişeyi ilgili birimlere teslim ettik. Test yapılacak ve uyuşturucu madde olup, olmadığı test sonucunda belli olacak.”

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber