Pazar, Şubat 25, 2024

Danimarka’da yardıma muhtaç çocuklar için 102 milyon kron bağış toplandı

En Çok Okunanlar

Danimarka’da her yıl düzenli olarak düzenlenen yardım gecesinde bu yıl dünyanın farklı ülkelerinde açlık ile karşı karşıya olan çocuklar için 102 milyon 130 bin 401 kron bağış toplandı.

Danimarka’da yayın yapan DR1 ve DRTV kanallarında yapılan 5 saatlik canlı yayında toplanan bağışlar, 12 insani yardım kuruluşu aracılığıyla Afganistan, Bangladeş, Etiyopya, Kenya, Lübnan, Somali, Güney Sudan ve Uganda da açlık ve yetersiz beslenmeyle mücadele eden çocuklara ulaştırılacak.

“Toplanan bağış miktarı gurur verici”

3 Şubat’ta Danimarka’da düzenlenen yardım gecesinin organizatörü Mulle Juul Korsholm, dünyanın birçok bölgesinde çocukların savaşlardan olumsuz etkilendiklerini ve açlıkla karşı karşıya kaldıklarının altını çizerek, yapılan yardımların önemine dikkat çekti.

Fotoğraf: DR

Danimarka’da yaşayan vatandaşların büyük miktarda bağışta bulunmalarının gurur verici olduğunu kaydeden Korsholm, şunları söyledi:

“Dünyanın dört bir yanında korkunç savaş ve çatışmalar yaşanıyor. Bu savaş ve çatışmalar en çok çocukları etkiliyor. 45 milyon çocuk yetersiz beslenmeyle mücadele ediyor. Bir sonraki yemeklerinin nereden geleceği hakkında hiçbir fikirleri yok.

Maalesef bizler günlük yaşantımızda o çocuklarla ilgili fazla bir şey duymuyoruz. Gözlerimizin önünde açlıktan ölme tehlikesiyle karşı karşıya olan çocuklara duyarsız kalamayız.

Onlar için toplanan bir kronluk bağış bile çok önemliyken, Danimarka’da toplanan yardım miktarı oldukça gurur verici. Danimarkalıların dünyadaki çocukların yatağa aç girmemesi için verdiği bu çabadan etkilenmemek elde değil.”

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber