Pazar, Şubat 25, 2024

Danimarkalı milletvekili 15 yaşındaki kız ile ilişkisini savundu

En Çok Okunanlar

Danimarka Parlamentosu Üyesi Mike Fonseca, hastalık izninin sona ermesinin ardından parlamentodaki görevlerine bugün geri döndü.

15 yaşındaki bir ilkokul öğrencisiyle ilişki yaşayan ve yaşadığı ilişkiden dolayı eleştirilerin hedefi olan Fonseca, sessizliğini bozdu.

Parlamentoda gazetecilere açıklamalarda bulunan 28 yaşındaki Fonseca, 15 yaşındaki ilkokul öğrencisiyle olan ilişkilerinin kamuoyuna duyurulmasını ‘cadı avı’ olarak nitelendirdi.

Bağımsız Milletvekili Fonseca, yasaları çiğnemediğini söyledi.

Şiddet içeren tehditlere, hakaret niteliğindeki mesajlara ve yorumlara maruz kaldığını kaydeden Fonseca, 15 yaşındaki çocukla olan ilişkini şöyle savundu:

“Biz birbirimizi seviyoruz ve mutluyuz. Kimseye bir zarar vermedik.

İki insan birbirini sevdiğinde kurallar tuhaf bir şekilde anlamsız bir hal alıyor.

Bu benim özel hayatım ve 15 yaşındaki herhangi bir kişi hayatında önemli seçimler yapabilecek olgunluğa sahiptir.

Ben yasaları çiğnemedim, dürüst davrandım. Kendime, aileme, sevdiklerime karşı dürüst olmayı sürdüreceğim.”

Partisinden ihraç edilmişti

Fonseca’nın 15 yaşındaki bir kız ile birlikte olmasının ortaya çıkmasının ardından Kasım ayında tüzük ihlali yaptığı gerekçesiyle partisi Ilımlı Liberal Parti kendisini ihraç edilmişti.

Bağımsız meclis üyesi olarak Danimarka Parlamentosu’nda görev yapacak olan Fonseca, bugün mecliste hastalık izninin ardından ilk kez işbaşı yaptı.

Parlamentodaki diğer partiler de ilişkisinden dolayı, partilerinin Fonseca’ya kapalı olduğunu bildirmişti.

Fonseca’nın ilişkisi bulunduğu 15 yaşındaki ilkokul öğrencisinin ailesini çok kez ziyaret ettiği ve kızı 10 yaşından bu yana tanıdığı, Ekstra Bladet Gazetesi’nin aileyle yaptığı röportajda yer almıştı.

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber