Cumartesi, Mart 2, 2024

Slagelseli gençlerin de “çorbada tuzu var”

En Çok Okunanlar

Slagelse’de çorba kaynatan gençler, depremzedeler için yardım topladı.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın yaklaşık 100 kilometre güneybatısındaki Slagelse şehrinde Multikültürel Derneği Gençlik Kolları üyesi gençler çorba kaynatarak, Kahramanmaraş merkezli depremzedelerin bir nebze de olsa yaralarını sarabilmek için bağış topladı.

Slagelse Belediyesi’nin de desteğiyle iki gün boyunca kentin merkezi yerlerine çadır kuran gençler, vatandaşlara sıcak çorba ikram etti.

Sıcak çorba alarak gönlünden geçen miktarı yardım kampanyasına bağışlayan Slagelse halkı hayır etkinliğine yoğun ilgi gösterdi.

İki gün süren organizasyon sonunda depremzedeler yararına 138 bin 750 kron gelir elde edildi.

Dayanışma örneği

Gençlik kolları üyesi yaklaşık 25 genç, örnek bir dayanışma sergileyerek birlik ve beraberlik içinde yardım organizasyonun eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesi için canla başla çalıştı.

Etkinlik firması Showtech gençlerin yardım kampanyasına destek vererek çadır kirası almazken, Slagelse çarşısında bulunan esnaflar da kampanyaya destek oldu. Bella Milano lokantası da müşterilerini kampanyaya katılmaları yönünde teşvik etti.

Etkinliğin sonunda mutlulukları gözlerinden okunan gençler, birlik ve beraberlik içinde zor günler geçiren ana vatanlarına destek olmanın sevincini yaşarken, gençlerin depremzedelere desteği akıllara “çorbada tuzu bulunmak” deyimini getirdi.

Etkinlikten fotoğraflar:

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber