Pazar, Şubat 25, 2024

Danimarka Türk Diyanet Vakfı 5 bin kurban bağışı hedefine yaklaştı

En Çok Okunanlar

Danimarka Türk Diyanet Vakfı, “Vekaletle Kurban Organizasyonu” kapsamında 5 bin kurban hedefine doğru ilerliyor.

Danimarka Türk Diyanet Vakfı, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) çatısı altında yürüttüğü vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu kapsamında 2022 yılında 4 bin 411 kurbanı 40 ülkede dağıttı.

Bu yıl ise ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere vekalet yoluyla 5 bin kurban hedefi koyan Danimarka Türk Diyanet Vakfı, şimdiye kadar 4 bin 500’den fazla vekalet yoluyla kurban bağışı aldığını açıkladı.

Danimarka Türk Diyanet Vakfı aracılığıyla Türkiye için yapılan bağışlar, özellike deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

İslami usullere göre, güvenli bir şekilde kurban ibadetini yerine getirmek isteyenlerin tercih ettiği Danimarka Türk Diyanet Vakfı’na kurban bağışı yapmak isteyenler 27 Haziran’a (27 Haziran dahil) kadar Danimarka Türk Diyanet Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren camilerin din görevlileri vasıtasıyla bağış yapabilecekler.

Danimarka Türk Diyanet Vakfı tarafından, kurban bedeli olarak Türkiye için 2 bin 50 kron belirlenirken, yurt dışı için ise 950 kron olarak belirlendi.

[Sponsorlu İçerik]

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber