Pazartesi, Şubat 26, 2024

Danimarka medyası Türk kızı Dicle Duran’a emanet

En Çok Okunanlar

Danimarka Medya Birliği’nin (Danske Medier), 1 Mart 2024’ten itibaren görev yapacak yeni genel müdürü belli oldu.

Danimarka’da özel medya şirketlerinin sektör temsilcisi Danimarka Medya Birliği, yeni genel müdür olarak daha önce hak sahibi fonogram yapımcıları meslek örgütü Koda’da hukuki ve siyasi direktör olarak görev yapan Türk kökenli Avukat Dicle Duran Nielsen’in atandığını açıkladı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Danimarka Medya Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Christina Blaagaard, Dicle Duran Nielsen’in genel müdür olarak görevi üstlenmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

“Teknoloji devlerinin etkisinden giderek daha fazla etkilenen bir toplumda medyanın rolü hem ekonomik ekosistem, haklar, veriler hem de demokrasi ve kamusallığın rolü açısından Danimarka medyasının bu yönde hareket etmesini ve tam olarak bu alanlarda güçlü bir duruş sergilemesini gerektiriyor.

Telif çalışmaları konusundaki geçmişi ve burada söz konusu olan ulusal ve uluslararası çıkarları derinlemesine hakim olan Dicle Duran Nielsen’le bu alanlardaki çalışmalarımız daha da güçlenecek.

Dicle Duran Nielsen, halihazırda elde ettiğimiz başarımızı daha da yukarıya çıkarmak için en iyi önkoşulları karşılıyor. Kendisiyle çalışmak için sabırsızlanıyorum.”

“Özgür ve bağımsız medyayı korumak önemli”

Danimarka Medya Birliği’nin kendisinin atandığını duyurmasının ardından duygularını paylaşan Dicle Duran Nielsen, şunları söyledi:

“Teknoloji devlerinin muazzam etkisi ve dijital değişimler toplumda giderek daha yaygın hale geliyor.

Çığır açan bu dönemde, demokratik diyalogun sağlanmasına yardımcı olan ve hepimizi gücün kötüye kullanılmasından, yanlış bilgilendirmeden ve tek taraflı iletişim biçimi olan yankı odalarından koruyan özgür ve bağımsız medyayı korumak çok önemlidir.

Bu nedenle Danimarka Medya Birliği’nde işi başlayacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.”

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber