Pazartesi, Şubat 26, 2024

Danimarka’da moda firması Custommade iflas etti

En Çok Okunanlar

Küresel ekonomik kriz şirketlerin iflas etmesine sebep olurken, Danimarka Ticaret Sicil Gazetesi’nde paylaşılan kararnameye göre, giyim markası Custommade iflas etti.

20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Custommade’nin 2022 yılına ait son hesaplarında 11 milyon kron (yaklaşık 49 milyon lira) brüt kar elde ettiği gözlemlenirken, yönetim raporunda şirketin aşırı borçlandığı saptandı.

Firmanın iflasına ilişkin açıklamada bulunan kayyum Peter Wedel Ranch Krarup, şunları söyledi:

“2023 yılında şirket, gelecekteki kazançları önemli ölçüde güçlendiren, aynı zamanda işletme sermayesi ve iş risklerinin en aza indirilmesini ve şirketin aşırı borcunun azaltılmasını sağlayan bir dağıtım sözleşmesi ve diğer anlaşmalara girdi.

Büyük miktardaki bireysel borçların ödenmemesinin sonucunda büyük bir borç oluştu ve bu durum şirketin iflasında belirleyici oldu.”

‘Sahiplik grubundan’ bir kişi istifa etmişti

Christian Dam tarafından kurulan Custommade firmasındaki sahiplik grubundan emlak yatırımcısı Ian Winther-Höiland geçtiğimiz Temmuz ayında istifa etmişti.

Şu an şirketin sahibi olarak yalnızca Christian Dam görünüyor.

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber