Cumartesi, Mart 2, 2024

Stockholm’de kalabalık aileler geniş dairelerde yaşayabilecek

En Çok Okunanlar

İsveç’in başkenti Stockholm’deki halkın büyük bir bölümü kalabalık ve oda sayısı az evlerde yaşıyor.

Evlerde kişi sayısına göre yeterli oda bulunmaması sorununa çözüm aranırken, evlerdeki kalabalığın azaltılmasına yönelik yeni bir adım atılıyor.

İsveç’in en büyük konut şirketlerinden biri olan Svenska Bostader, daha fazla kişinin bir arada kalabileceği geniş daireler kiralamak adına çalışmalara başladı.

Svenska Bostader tarafından daha fazla kişinin yaşayabilmesi için mevcut dairelerin restore edilerek uygun fiyatlarla kira piyasasına sunulması planlanıyor.

“Aşırı kalabalığı ortadan kaldırmak için somut adım atıyoruz”

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Svenska Bostader CEO’su Stefan Sandberg, yürüttükleri projeyi Stockholm genelinde uygulamayı hedeflediklerini söyledi.

Restore edilerek piyasaya sürülecek dairelerin, benzer genişlikteki diğer evlere göre daha uygun fiyatı olacağını belirten Sandberg şunları kaydetti:

“Svenska Bostader olarak, herkesin daha rahat yaşayabileceği bir Stockholm için çalışıyoruz.

Evlerdeki aşırı kalabalığı azaltmak için daha fazla insanın bir arada kalabileceği daireler ortaya koymak adına somut bir adım atıyoruz.

Yapacağımız yeni çalışmanın Stockholm genelinde yaygınlaşıp, yaygınlaşmayacağını bize zaman gösterecek.”

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber