Pazartesi, Şubat 26, 2024

İsveç’teki suç şebekesi üyeleri Norveç’te tutuklandı

En Çok Okunanlar

İsveç’te çok sayıda eylem gerçekleştiren ve haklarında yakalama kararı bulunan 5 kişi Norveç’in başkenti Oslo’da düzenlenen operasyonla tutuklandı.

Uyuşturucu satışı, soygun, hırsızlık, kara para aklama ve cinayet gibi suçlara karışan İsveç’in Stockholm kentine bağlı Rinkeby Mahallesi merkezli suç örgütü ‘Shottaz’ üyelerinin Oslo’da faaliyetlerini sürdürmek istediği ifade edildi.

Norveç emniyetinden yapılan bilgilendirmede, yakalanan 5 kişiden 4’ünün İsveç vatandaşı olduğu, 2 kişi hakkında sınır dışı işlemi yapıldığı kaydedilirken, yargı sürecinin tamamlanmasının ardından ülkeye girişlerinin yasaklanacağı bilgisi paylaşıldı.

‘Çatışma Norveç’e taşınır mı?’ endişesi

İsveç’te ‘Shottaz’ ve ‘Death Patrol’ isimli suç çeteleri arasında meydana gelen çatışmalarda en az 10 kişinin hayatını kaybettiği ifade edilirken, ‘Shottaz’ üyelerinin Norveç’te yakalanması “Suç örgütleri arasındaki çatışma Norveç’e taşınır mı?” sorusunu gündeme getirdi.

Norveç Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, suç örgütlerinin arasındaki çatışmanın Norveç’e taşınmasının önüne geçilmesi için her türlü çabayı göstereceği vurgulandı.

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber