Pazartesi, Şubat 26, 2024

Norveç Silahlı Kuvvetleri aşçı çırağı alımı yapıyor

En Çok Okunanlar

Norveç Silahlı Kuvvetleri aşçı çırağı alımı yapacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada aşçı çırağı alımının 15 Şubat tarihine kadar süreceği belirtilirken, adayların mesleki kursları başarıyla tamamlamaları durumunda Norveç Silahlı Kuvvetleri bünyesinde göreve başlayabileceği ifade edildi.

Norveç’in devlet yayın organı NRK’ye açıklamalarda bulunan Norveç Silahlı Kuvvetleri Eğitim Ofisi Mesleki Eğitim Koordinatörü Jörgen Ellingsen, alımı yapılacak olan aşçı çıraklarının hem karada hem de denizde görev yapacaklarının bilgisini paylaştı.

Yemek yapmayı seven ve şef olma hayali kuran gençler için Norveç Silahlı Kuvvetleri’nin yapacağı aşçı çırağı alımının önemli bir fırsat olduğunun altını çizen Ellingsen, şunları söyledi:

“Norveç Silahlı Kuvvetleri’nde aşçılık deneyimi kazanmanın oldukça benzersiz bir deneyim olduğunu söyleyebilirim.

Burada çalışmanın en önemli artısı çalışma saatlerinin düzenlenmiş olmasıdır. Yani beklenmedik bir durum yaşanmazsa, görev aldığınız birimin çalışma koşullarına göre, hem aşçı olarak çalışıp hem de sosyal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Şef olma hayali kuran gençleri, 15 Şubat tarihine kadar sürecek olan aşçı çıraklığı başvurusunda bulunmaya davet ediyorum.”

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber