Cumartesi, Mart 2, 2024

Buruk: Kopenhag’a saygısızlık yapmadım

En Çok Okunanlar

Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu 6. ve son maçında yarın akşam yerel saat ile 21.00’de Parken Stadı’nda Danimarka temsilcisi Kopenhag ile karşılacak.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ile sarı-kırmızı ekibin Arjantinli golcüsü Mauro Icardi, maçın oynanacağı Parken Stadın’da maç öncesi düzenlenen basın toplantısı katıldı.

Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Buruk, son maçlar öncesi eşit puana sahip Kopenhag ve Galatasaray’ın yanı sıra grupta 4’üncü durumdaki Manchester United’ın da gruptan bir üst tura çıkma şansı olduğunu söyledi.

Buruk şöyle konuştu:

“Aslında çok fazla bir şey söylemeye gerek yok, iki takım, hatta üçüncü takım da bu maçın sonucunu bekliyor.

3 takımın da Şampiyonlar Ligi’nde devam etme şansı var, Avrupa Ligi’nde devam etme şansı var veya elenme şansı var.

Bizim tabii ki amacımız burada kazanmak. Kazanıp Şampiyonlar Ligi’ne devam etmek o yüzden buraya kazanmak için geldik.”

Copyright © 2023 Davut Çolak / NordicTurk

Tarih yazmak istiyoruz

Kopenhag’ın Şampiyonlar Ligi istatistiklerine bakıldığında en çok koşan takımlar arasında yer almasına atıfta bulunan Buruk, şu ifadeleri kullandı:

“Rakibimizin ne kadar iyi bir takım olduğunun farkındayız. Hem koşu mesafesi yüksek hem mücadele gücü yüksek bir takım olduğunu biliyoruz.

Rakibimizde oynadığı bütün maçlarda bu direnci her takıma karşı gösterdi. Yarın da dirençli bir oyun bekliyoruz.

Biz de hem direncimizi, hem isteğimizi, hem kalitemizi ortaya koyup burada kazanmak istiyoruz.

Bu stat bizim için önemli ve değerli. 2000 yılında burada UEFA kupasını kazanmıştık. Bende o takımın oyuncularından biriydim. İnşallah günün sonunda tekrar burada Galatasaray için tarih yazmak istiyoruz.

Bunun için mücadele edeceğiz ama maçın ne kadar zor olacağını ve zor geçeceğini de biliyoruz.”

Copyright © 2023 Davut Çolak / NordicTurk

Kopenhag maçının kendisi için de çok önemli olduğunu aktaran Buruk, “Avrupa’da tekrardan bir kupa kazanma hayalimiz var. Onu gerçekleştirmek için çok heyecanlıyım. Bu maç bu anlamda benim için çok önemli, çok değerli” diye konuştu.

Kopenhag’a saygısızlık yapmadım

Kopenhag Teknik Direktörü Jacob Neestrup’un, “Okan Buruk bize saygısızlık yaptı” açıklamasını değerlendiren 50 yaşındaki çalıştırıcı, bu tür söylemlerin 90’lı yıllarda takımı ve taraftarı motive etmek için çok kullanıldığını söyledi.

Buruk, “Benim Kopenhag takımına karşı herhangi bir saygısızlığım olduğunu düşünmüyorum. İlk maçtan sonra onların ne kadar iyi takım olduğunu ve grupta her takımı yenebileceklerini söyleyen benim.

Tabii ki benim açıklamamda da Bayern Münih takımının özellikle oyun olarak grubu garantileyen takım olduğu için, bir seviye daha alta oynadığını söyleyebilirim.

Ama ben yarın daha başka bir Bayern Münih bekliyorum. Çünkü son maçı 5-1 kaybetti. Bu maçta daha iyi oynamak zorunda. Genel olarak açıklamam Bayern Münih’in oyunuyla ilgili. Kopenhag ile ilgili zaten bir açıklamam olmadığı için saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum. Kopenhag çok beğendiğim, mücadele gücü yüksek bir takım, hep onu da söylüyorum zaten.” şeklinde konuştu.

Sizin bir hazırlığınız var mı?

Danimarka’nın en çok okunan spor sitelerinden bold.dk muhabirinin, FC Kopenhag taraftarlarının havai fişek saldırısına her hangi bir hazırlıkları olup olmadığını sorması üzerine Buruk, “Sizin bir hazırlığınız var mı? Ülke olarak? Polis olarak?” diye sordu.

Galatasaray Teknik Direktörü Buruk sözlerine şöyle devam etti:

“Uzun zamandır bunu hiç bir ülkede görmedim. Sadece bunu burada Kopenhag’da yaşadım. Başakşehir’le maça geldiğimizde gece 2 ve 3 gibi havai fişeklerle otelin camlarını vurdular.

Bu hiç görmediğimiz bir şeydi ama ilk defa burada karşıma çıktı. Bir polis de yoktu. Bir önlem de alınmadı. O yüzden yine aynı şeyi bekliyoruz ama bu sefer inşallah önlem alır polisler. Bir önlem alındığını görebiliriz ama gelen her takıma bunu yapıyorlar, buda tabiki burada her halde serbest.”

Copyright © 2023 Davut Çolak / NordicTurk

“Potansiyelimizi biliyoruz”

Basın toplantısında söz alan Galatasaray’ın golcü ismi Mauro İcardi ise sakatlığından dolayı enjeksiyonla oynadığını söyledi.

Gruptan çıkmak için ellerinde bir fırsat olduğunu aktaran İcardi, “Burada tarih yazma fırsatımız var” dedi.

Takım olarak kalitelerini ve potansiyellerini bildiklerini aktaran İcardi, “Umuyoruz ki yarın da istediğimiz amaca ulaşabileceğiz ve bunun için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

Görüntü: https://www.youtube.com/watch?v=usrAK_9OWYU

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber