Pazartesi, Şubat 26, 2024

İsmail Kartal: Danimarka’ya kazanmak için geldik

En Çok Okunanlar

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ve kaleci İrfan Can Eğribayat, FC Nordsjaelland ile oynayacakları UEFA Avrupa Konferans Ligi H Grubu 5. hafta mücadelesi öncesi Right to Dream Park’ta basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Kartal, basın toplantısında yaptığı açıklamada Danimarka’da kaybetmek istemediklerini, 3 puan olmazsa, 1 puan almak istediklerini vurguladı.

Kartal şöyle konuştu: “Şu ana kadar oynadığımız maçlarla beraber Konferans Ligi’nde grubumuzda biz hala lideriz. Buraya da kazanmak için geldik. Her ne kadar hava şartları soğuk da olsa sahanın zemini gayet güzel. Biz de burada yarın kendi işimizi yaparak maçı kazanmayı hedefliyoruz. Tabii ki rakibimiz iyi bir takım, iyi mücadele ediyorlar. Onların da kendilerine göre planları var. Onların da planlarının ne olduğunu aşağı yukarı biliyoruz, tahmin ediyoruz. Biz de buna göre yarınki maçla ilgili yapmış olduğumuz analizlerle, oyuncularımızla yaptığımız toplantılarda nasıl taktik olarak bir oyun oynayacağımızı çalıştık. Yarın da inşallah bunun karşılığını alarak ülkemize güzel bir şekilde galibiyetle dönmeyi hedefliyoruz.

Bizim öncelikli hedefimiz 3 puan almak. Ama 3 puan alamıyorsak da en kötü buradan 1 puanla ayrılmayı hedefliyoruz. Yarınki maçla ilgili bütün oyun planımız kazanma üzerinedir. Kazanabiliyorsak zaten biz işi burada garantiliyoruz. Ama kazanamasak da en kötü 1 puanla buradan ayrılmayı düşünüyoruz.”

Danimarka’daki soğuk hava ile ilgili bir soruyu yanıtlayan Kartal, “Ben hava şartlarının her iki takım oyuncuları için de lehte ya da aleyhte olacağını düşünmüyorum. Yarın iyi konsantre olan, taktiksel anlamda görevlerini iyi yapan takımın biraz daha başarılı olabileceğini düşünüyorum. Çünkü futbolcu her koşulda, her ortamda sahaya çıkar ve işini yapar. Onun için yarın da işini iyi yapan takımın daha başarılı olacağını düşünüyorum.” diye konuştu.

(Fotoğraf: Davut Çolak © NordicTurk)

“Gruptan lider çıkmak istiyoruz”

Fenerbahçeli kaleci İrfan Can Eğribayat ise yaptığı açıklamada, yarın akşam oynanacak karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak istediklerini ve grubu lider olarak tamamlamak istediklerini söyledi.

Soğuk havanın ve sahanın kendilerini etkilemeyeceğinin altını çizen Eğribayat şu ifadeleri kullandı:

“Hava çok soğuk. Doğal olarak üşürüyoruz ama en son İstanbul’da oynadığımız maçta da hava 0 derece idi. Burada da -5 -6 derece. Sahada olduğunuzda çok üşümüyorsunuz. Elimden gelen mücadeleyi göstereceğimizi taraftarlarımız, hocalarımız, herkes biliyor. Soğuk havanın bizi çok etkileyeceğini düşünmüyorum. İnşallah yarın kazanıp, mutlu bir şekilde ülkemize dönebiliriz.

Zemin bizim için de çok önemli. Hocamızla beraber buraya gelmeden önce de zemine baktık. Normal sunu çim gibi değil. Biraz doğal yumuşaklığı vermişler. Güzel bir zemin var. Çim sahaya göre biraz daha sert olacak. Takımımız için mücadelemizi vereceğiz. Önemli olan zeminin futbol oynamaya müsait olması. Gördüğümüz kadarıyla da öyle bir zemin var. Yarın iyi bir futbolla kazanmak istiyoruz.”

(Fotoğraf: Davut Çolak © NordicTurk)

Fenerbahçe hazırlıklarını tamamladı

Fenerbahçe, karşılaşma öncesi son antrenmanını maçın oynanacağı Farum kasabasındaki Right to Dream Park’ta gerçekleştirdi.

Antrenmanın ardından konakladıkları Crown Plaza Oteli’ne dönen Fenerbahçeli futbolcular, maç saatini beklemeye başladı.

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber