Pazartesi, Şubat 26, 2024

Neestrup: Galatasaray’ın bizi küçümsemesini avantaja çevirdik

En Çok Okunanlar

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu 6. ve son haftasında Danimarka ekibi FC Kopenhag, evinde ağırladığı Galatasaray’ı 1-0 mağlup etti ve grup ikincisi olarak Şampiyonlar Ligi’nde son 16 takım arasına kalmayı başardı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısına katılan FC Kopenhag’ın 35 yaşındaki Teknik Direktörü Jacob Neestrup, Galatasaray’ın kendilerini küçümsemesinin kendileri için bir avantaj olduğunu ve gruptan çıkmalarına yardımcı olduğunu söyledi.

Neestrup şu ifadeleri kullandı:

“Biz bu gruba düştüğümüzde bizden çok daha büyük kulüplerle baş etmek için çok yüksek düzeyde mücadele etmek zorunda olduğumuzu başından bu yana biliyorduk.

Galatasaray ile İstanbul’da 2-2 berabere kaldığımız karşılaşmanın ardından, FC Kopenhag antrenörünün tebrik edilemeyeceğini söylemek zorundaydım çünkü biz galibiyet istiyorduk.”

Türk gazetecilerin, “Galatasaray takımından hangi futbolcuyu takımınıza istersiniz?” sorusuna da cevap verilmeyeceğinin altını çizen Neestrup, bunların kendileri için avantaj sağladığını söyledi.

Galatasaray’ın kendilerini küçümsediğini de vurgulayan Neestrup, Galatasaray’ın bu şekilde tuzağa düştüğünü ifade etti.

Maçın ardından yayın kuruluşun sorularını da yayınlayan Neestrup, son 16 turunda Real Sociedad ile karşılaşmak istemediklerini, büyük bir takımla karşılaşmayı istediklerini söyledi.

Şampiyonlar Ligi Son 16 Turu için kura çekimi 18 Aralık Pazartesi günü yapılacak.

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber