Pazar, Şubat 25, 2024

Neestrup: Okan Buruk’un yaptığı saygısızlık

En Çok Okunanlar

FC Kopenhag Teknik Direktörü Jacob Neestrup, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un Bayern Münih-Kopenhag maçı hakkındaki açıklamalarının saygısızlık olduğunu söyledi.

Kopenhag Teknik Direktörü Jacob Neestrup, UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu son haftasında yarın Galatasaray ile yapacakları maç öncesi Kopenhaglı futbolcu Lukas Lerager ile birlikte maçın oynanacağı Parken Stadı’nda düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı.

Oyuncularımın emeğine saygısızlık

Bir basın mensubunun Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un Bayern Münih’in Kopenhag’a 1 puan hediye ettiği sözlerini sorması üzerine cevap veren Neestrup, Buruk’un Kopenhag’a saygısızlık yaptığını söyledi.

Neestrup şöyle konuştu:

“Bu saygısızlık. Bunun iki nedeni var. Birincisi rakip antrönör, oyuncularımın Münih’te yaptıkları ağır işi kasten aşağılamaya çalışıyor. Bu hiç şık değil.

İkincisi ise Şampiyonlar Ligi turnuvasındaki diğer takımların ellerinden gelenin en iyisini yapmadığını ima etmek açıkcası ucuz bir söylem. Bu konuda söyleyecek başka bir şeyim yok.”

Konuyu kapatmak istediğini ifade eden Neestrup, şu ifadeleri kullandı:

“Maçı tekrar izlediğinizde Manuel Neuer’in maçın bitmesine 2 dakika kala, 1-0’lık galibiyeti kaçırmamız için neler yaptığını görebilirsiniz”

(Fotoğraf: Davut Çolak © NordicTurk)

Basın toplantısına katılan Kopenhaglı Futbolcu Lukas Lerager de konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Buruk’un sözlerinin yarın ki maç için kendilerini daha fazla motive etmediğini söyledi.

Lerager, “Spor ile uğraşan herkes bilirki, sahaya kazanmak için çıkılır. Bayern’de bunu yaptı” dedi.

İtalyan Hakem

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu’nun 6’ncı ve son haftasında yarın Kopenhag ile Galatasaray Danimarka’nın başkenti Kopenhag’daki Parken Stadı’nda karşı karşıya gelecek.

Yerel saat ile 21.00’de başlayacak karşılaşmada İtalyan hakem Daniele Orsato düdük çalacak.

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber