Pazartesi, Şubat 26, 2024

Okan Buruk Galatasaray’ın yeni hedefini açıkladı

En Çok Okunanlar

UEFA Şampiyonlar Ligi A Grubu 6. ve son haftasında, Danimarka ekibi Kopenhag’a deplasmanda 1-0 kaybeden Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nden elendi.

Şampiyonlar Ligi’nden elenmenin üzüntüsünü yaşayan sarı-kırmızılı ekibin tesellisi ise Avrupa Ligi oldu.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, yeni hedeflerinin Avrupa Ligi’nde final oynamak olduğunu söyledi.

Basın toplantısında üzüntüsü yüzünden okunan Buruk, şöyle konuştu:

“Bugün maç öncesi senaryoda iki takım içinde hem kendi maçını oynamak hem de diğer maçın sonucuna göre ne olacağını görmek önemliydi.

Bizim için bugün kazanmak bizi bir üst tura direkt olarak götürüyordu. Hedefimiz buydu.

Rakibimizin özellikle savunmada bekleyeceği, topu bize vereceğini ve geçiş hücumlarını deneyeceğini biliyorduk. Maçın tamamı da bu şekilde geçti.

Daha çok top bizdeydi. Rakip sahada oynadık. Rakip ceza sahasında oynadık. Özellikle son bölümde girdiğimiz pozisyonlar vardı. Rakibimiz özellikle geçiş hücumlarını denedi.

Yediğimiz golü çıkaramadık.

Baktığımızda bizim kalitemizdeki oyuncular fazla üretebilirdi.

Rakibimiz özellikle merkezi kapattı. Kanatlardan hücumu etkili ve daha net bir şekilde yapabilirdik.

Son bölüm çok net pozisyonlar da kaçırdık.

Kaybettiğimiz için tabii ki üzüntülüyüz ama bir yandan da yine Avrupa’da yolumuza devam ediyoruz ve hedefimiz orada daha iyi bir yere gelmek.

Özellikle final yoluna gidecek takımlardan biri olmak, yeni hedefimiz bu.”

Galatasaray’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde oynadığı 6 grup maçındaki oyunun kendisi için ümit verdiğini vurgulayan Buruk, şu ifadeleri kullandı:

“Ben oynadığımız oyun maçlara baktığımda aldığımız puanın eşleştiğini düşünmüyorum daha bu oynadığımız oyunlara göre daha yüksek puan almamız gerekirdi.

Şampiyonlar Ligi’nde çok önemli takımlara karşı çok iyi oyunlar oynadık. Bu bizi Şampiyonlar Ligi’nde son 16’ya gitme ve oralardan daha yukarılara gitme adına heyecanlandırmıştı.

Ama Şampiyonlar Ligi’nden elendik.

Hedefimiz Avrupa Ligi’nde tekrardan Galatasaray’ın yıllar önce kazandığı gibi belki tekrar finale gidebilmek tekrar final oynayabilmek şuandaki hedefimiz bu.

Orada tabii ki çok iyi rakipler olacak. Çok zorlu bir yol olacak ama dediğim gibi Galatasaray olarak Şampiyonlar Ligi gruplarında oynadığımız oyun bize ilerisi için hep ümit veriyor.”

Son Haberler

Özlem Çekiç’in kardeşine hapis ve sınır dışı cezası

Danimarka'da Sosyalist Halk Partisi eski milletvekili Özlem Çekiç'in kardeşi Cemal Çekiç, hapis ve sınır dışı edilme cezası aldı.

Daha fazla haber